MATLAB i Simulink – zastosowanie w przemyśle kolejowym

Seminarium, 24 września 2015 r., godz. 10:30-11:30
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
I piętro, sala konferencyjna 1B
Wstęp wolny

Organizatorzy seminarium:
Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k., PESA Bydgoszcz SA

Oprogramowanie Naukowo-Techniczne
z siedzibą w Krakowie jest jedynym dystrybutorem firmy The MathWorks Inc. w Polsce.

Produkty MATLAB i Simulink są powszechnie wykorzystywane w przemyśle kolejowym oraz morskim. Z programów korzystają potentaci w wymienionych branżach, m. in.:
  • ABB, Deltamarin i VTT
  • Alstom
  • CSEE Transport
  • IgH (Kursk)
  • Segway
  • Versicor
  • Wartsila
Inżynierowie systemów kolejowych muszą projektować i wdrażać systemy sterowania w czasie rzeczywistym dla szerokiej gamy urządzeń na rynku. Systemy te obejmują m. in. systemy elektryfikacji, systemy sygnalizacji i blokad oraz tabor i lokomotywy.

Aby sprostać tym wyzwaniom inżynierowie wykorzystują model projektowania w oparciu o modele (Model Based Design). Z wykorzystaniem produktów MATLAB i Simulink znacząco zwiększa się jakość projektowanych urządzeń, skraca się czas wejścia produktu na rynek oraz zmniejszają się ponoszone koszty na inwestycje.

Systemy opracowane w branży kolejowej muszą wykazać zgodność z normą EN 50128 – standardu dla ochrony oprogramowania systemów kolejowych. Narzędzia MATLAB i Simulink wspierają proces certyfikacji.

Podczas targów TRAKO 2015 chcielibyśmy przedstawić Państwu możliwości wykorzystania produktów firmy The MathWorks Inc. W trakcie wystąpienia będą omawiane narzędzia wspierające proces projektowania systemów sterowania – począwszy od sprecyzowania wymagań, poprzez tworzenie modeli symulacyjnych, ich testowanie i weryfikację, aż po automatyczne generowanie kodu zarówno dla sterowników PLC (język Structured Text zgodny z normą IEC 61131-3) jak i systemów wbudowanych (język C, język VHDL).

Wszelkie pytania dotyczące seminarium prosimy kierować do Pani Anny Bojar:
tel. 12 630 49 64
kom. 790 314 103
anna.bojar@ont.com.pl