Program TRAKO 2019

    23.09 poniedziałek (dzień poprzedzający targi)
    10.00-17.00 konferencja techniczna „Komunikacja tramwajowa – bezpieczeństwo, komfort i rozwój”
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, obowiązuje rejestracja, obowiązują zgłoszenia https://konferencja-techniczna.igkm.pl
    12.00-16.00 seminarium „Sektor kolejowy w Polsce i Europie Centralnej – możliwości współpracy dla firm brytyjskich”
Department for International Trade, Ambasada Brytyjska, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, spotkanie zamknięte
    13.00-18.00 seminarium „Dyrektywy kolejowe i Specyfikacje TSI 2019: w Unii specyfikacje TSI dostosowano do IV pakietu; w Polsce trwa komplementarny proces wdrażania IV pakietu do prawa polskiego”
SIRTS, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, obowiązują zgłoszenia
    20.00 spotkanie członków i sympatyków RBF "Wieczór z RBF"
Forum Kolejowe Railway Business Forum, Radisson Hotel&Suites Gdańsk, obowiązują zaproszenia
    24.09 wtorek Targi otwarte 10.00-17.00
    10.00-11.00 prezentacja „Wdrażanie technologii w ruchu”
Harsco Rail, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, impreza zamknięta
    11.00-12.30 Uroczyste Otwarcie Targów i debata „Kolej 4.0 – między misją a efektywnością”
Rada Programowa TRAKO 2019, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B i 1C
    11.00-12.00 konferencja „Inteligentna Kolej - rozwój sektora kolejowego dzięki nowoczesnej technologii”
TK Telekom/NetiaNext, AMBEREXPO, hala B, stoisko B14, obowiązuje rejestracja: konferencjab2b@netia.pl
    13.00-13.30 Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Urzędem Transportu Kolejowego a Agencją Kolejową Unii Europejskiej
Urząd Transportu Kolejowego, AMBEREXPO, I piętro hol przy sali 4
    13.00-15.00 konferencja „Wczoraj i jutro, samorządowe przewozy pasażerskie na Mazowszu – 15 lat działalności Kolei Mazowieckich”
Koleje Mazowieckie – KM sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, wstęp wolny
    13.00-15.00 debata "Nowe systemy transportowe i tradycyjne formy transportu. Jaki będzie świat jutra"
www.transportaward.com, AMBEREXPO, sala konferencyjna 4, wstęp wolny, kontakt Darya Kurkina, darya.kurkina@list.ru
    13:00-14.00 spotkanie z prof. dr hab. inż. Janusze Dyduchem – prezesem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Stoisko Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, AMBEREXPO, hala B, stoisko B06, wstęp wolny
    13.30-16.00 konferencja „Zmieniamy polską kolej”
Ministerstwo Infrastruktury, PKP SA, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Izba Gospodarcza Transportu Lądowego, Instytut Kolejnictwa, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B i 1C, wstęp wolny
    13.30-17.00 BUSINESS MEETINGS
Enterprise Europe Network Berlin-Brandenburg, AMBEREXPO, hala G, stoisko G27 (wspólne stoisko niemieckiego regionu stołecznego Berlin-Brandenburgia) Więcej informacji tutaj
    14.00-15.00 konferencja „SD-WAN - pewna i bezpieczna sieć dla kolei”
TK Telekom/NetiaNext, AMBEREXPO, hala B, stoisko B14, obowiązuje rejestracja: konferencjab2b@netia.pl
    15.00-15.30 Prezentacja elektrycznego zespołu trakcyjnego typu FLIRT dla Kolei Mazowieckich
Stadler Polska, AMBEREXPO, tereny zewnętrzne TZ 06
    15.00-16.30 Posiedzenie Krajowej Sekcji Kolejowej SITK RP
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, posiedzenie zamknięte
    17.00-20.00 Koktajl
Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, AMBEREXPO, hala C, stoisko C16, C62, wstęp po okazaniu zaproszenia
    25.09 środa Targi otwarte 10.00-17.00
    9.30-12.30 konferencja „Efektywność energetyczna w trakcji elektrycznej”
Centralne Kolegium Sekcji Trakcji Elektrycznej Stowarzyszenia Elektryków Polskich, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, wstęp wolny
    10.00-17.00 Polsko-niemiecka giełda kooperacji
AHK Polska, AMBEREXPO, hala D, stoisko D26, terminy ustalane indywidualnie
    10.00-12.00 konferencja „Koleje Samorządowe jako generator wzrostu jakości przewozów pasażerskich
w Polsce”

Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, wstęp wolny
    10.00-11.30 konferencja „Zakup taboru na potrzeby Komponentu Kolejowego CPK”
Klaster "Luxtorpeda 2.0", AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, wstęp wolny
    10.30-11.30 debata „Kolej w wyrównywaniu szans”
Grupa PKP: PKP S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Intercity S.A. i PKP Cargo S.A.
AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, wstęp wolny
    10.30-12.30 debata międzynarodowa „Masterplan dla przewozów towarowych”
Fundacja ProKolej, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji
    11.00-12.00 konferencja „Inteligentna Kolej - rozwój sektora kolejowego dzięki nowoczesnej technologii”
TK Telekom/NetiaNext, AMBEREXPO, hala B, stoisko B14, obowiązuje rejestracja: konferencjab2b@netia.pl
    11.00-13.00 spotkanie z mediatorem Ośrodka Mediacji Gospodarczych Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Stoisko Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, AMBEREXPO, hala B, stoisko B06, wstęp wolny
    11.00-12.00 Business Session „Inteligentny sposób utrzymywania pojazdów oraz infrastruktury kolejowej - cyfrowo i skutecznie.”
ZEDAS GmbH, AMBEREXPO, hala G, stoisko G27 (wspólne stoisko niemieckiego regionu stołecznego Berlin-Brandenburgia) Więcej informacji tutaj
    12.00-13.00 debata „Inwestycje dworcowe impulsem dla gospodarki”
PKP S.A., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, wstęp wolny
    12.00-13.15 konferencja prasowa „Innowacyjny produkt POLREGIO!”
Przewozy Regionalne sp. z o.o./ POLREGIO, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, wstęp wolny
    12.30-14.30 prezentacja „Innowacyjne rozwiązania dla Kolei, przewody jezdne. Izolatory sekcyjne i osprzęt” Prezentacja produktów Arthur Flury oraz Isodraht.
Involt Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, wstęp wolny
    13.00-13.30 Przekazanie podbijarki torowej firmy Plasser & Theurer Zakładowi Robót Komunikacyjnych - DOM w Poznaniu Sp. z o.o., AMBEREXPO, tereny zewnętrzne, wstęp wolny
    13.00-14.30 debata międzynarodowa „Wyzwania dla producentów taboru i elementów infrastruktury, perspektywy ekspansji międzynarodowej oraz mechanizmy finansowania inwestycji po
2020 r.”

Elżanowski Cherka & Wąsowski Kancelaria Prawna sp. k., Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, wstęp wolny
    13.00-14.00 premiera „Analizy wpływu DB Cargo Polska na otoczenie ekonomiczne, społeczne i środowisko naturalne” połączona z prelekcją Marka Kamińskiego, podróżnika i polarnika.
DB Cargo Polska S.A., AMBEREXPO, hala A, stoisko A47, wstęp wolny, kontakt: edyta.bracik@deutschebahn.com
    13.30-14.00 Business Meetings
Enterprise Europe Network Berlin-Brandenburg, AMBEREXPO, hala G, stoisko G27 (wspólne stoisko niemieckiego regionu stołecznego Berlin-Brandenburgia). Więcej informacji tutaj
    13.30-15.00 debata „Innowacja + Integracja = Wybieram POLREGIO!”
Przewozy Regionalne sp. z o.o./ POLREGIO, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, wstęp wolny
    13:00-14:00 promocja książki „Konteneryzacja w logistyce materiałów niebezpiecznych” – autorzy: Henryk Zielaskiewicz, Mirosław Antonowicz
Stoisko Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, AMBEREXPO, hala B, stoisko B06, wstęp wolny
    13.30-14.30 debata „Kolej dużych inwestycji – strategia z myślą o podróżnych”
PKP Intercity S.A., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, wstęp wolny
    14.00-15.00 konferencja „SD-WAN – pewna i bezpieczna sieć dla kolei”
TK Telekom/NetiaNext, AMBEREXPO, hala B, stoisko B14, obowiązuje rejestracja: konferencjab2b@netia.pl
    14.00-16.00 Business Session "Dostęp do rynku Polska z prawnego punktu widzenia”
Kompetenznetz Rail Berlin-Brandenburg GmbH / SDZLEGAL Schindhelm, AMBEREXPO, hala G, stoisko G27 (wspólne stoisko niemieckiego regionu stołecznego Berlin-Brandenburgia) Więcej informacji tutaj
    15.00-17.00 debata „Stan bezpieczeństwa kolei”
Urząd Transportu Kolejowego, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A
    15.00-17.00 seminarium „Ekologia w torowiskach tramwajowych”
edilon)(sedra, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, wstęp wolny
    15.00-16.00 debata „Wiodący operator logistyczny – intermodalność”
PKP Cargo, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, wstęp wolny
    15.00-17.00 seminarium „Neurotechnologie w kształtowaniu czynnika ludzkiego – przyszłość bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”
INFRACERT TSI Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, wstęp wolny
    15.00-17.00 konferencja „Kolej Metropolitalna na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - prezentacja koncepcji, kierunki i możliwości rozwoju”
Górnośląska-Zagłębiowska Metropolia, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, wstęp wolny
    16.00-17.00 Business Meetings
Enterprise Europe Network Berlin-Brandenburg, AMBEREXPO, hala G, stoisko G27 (wspólne stoisko niemieckiego regionu stołecznego Berlin-Brandenburgia) Więcej informacji tutaj
    16.00-17.30 koktajl Rośniemy w siłę!
Przewozy Regionalne sp. z o.o./ POLREGIO, AMBEREXPO, hala A, stoisko A41, wstęp na zaproszenie
    17.00-20.00 cocktail
Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o., AMBEREXPO, hala B, stoisko B03, impreza zamknięta
    17.00-20.00 Koktajl TRACK TEC
AMBEREXPO, hala C, stoisko C06, impreza zamknięta, obowiązują zaproszenia
    17.30-20.00 Jubileusz 65-lecia Spółek Grupy Kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
AMBEREXPO, I piętro, spotkanie zamknięte, obowiązują zaproszenia
    17.30-19.00 Brytyjsko - Polski Bankiet Branży Kolejowej
Department for International Trade, Ambasada Brytyjska, Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych
Muzeum II Wojny Światowej, impreza zamknięta (kontakt: sylwia.piwowar@fco.gov.uk)
    19:00-22:00 Polsko - Niemiecki Wieczór Branży Kolejowej - spotkanie networkingowe
Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa
impreza zamknięta, obowiązują zaproszenia; kontakt: Magdalena Gruchała; Manager Biura Kontaktowego Gdańsk ; tel. +48 (22) 53 10 516, 600 82 93 62, mgruchala@ahk.pl
    26.09 czwartek Targi otwarte 10.00-17.00
    10.00-17.00 warsztat "Railway terminology and translation – application of railway terminology products in practical work and mass media publications" and the UIC Terminology Group meeting in cooperation with OSJD
OSJD and UIC, AMBEREXPO, piętro I, sala konferencyjna 1A, spotkanie zamknięte
    11.00-12.00 seminarium „Digitalizacja w branży kolejowej - Szansa czy zagrożenie dla rynku kolejowego?
Seminarium będące studium przypadków związanych z implementacją inicjatywy Kolei 4.0 na rynkach EU.”

Pilz Polska Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, wstęp wolny, obowiązuje rejestracja
    11.00-12.00 Business Session “PERES - Promoting European Railway Excellence outside of the EU”
Europejska Inicjatywa Klastrów Kolejowych ERCI, AMBEREXPO, hala G, stoisko G27 (wspólne stoisko niemieckiego regionu stołecznego Berlin-Brandenburgia)
    11.00-16.00 szkolenie „Akademia UTK - IV pakiet kolejowy”
Urząd Transportu Kolejowego, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, obowiązuje wcześniejsza rejestracja on-line https://akademia.utk.gov.pl/index.php?page=szkolenia
    11.00-12.00 konferencja „SD-WAN– pewna i bezpieczna sieć dla kolei”
TK Telekom/NetiaNext, AMBEREXPO, hala B, stoisko B14, obowiązuje rejestracja: konferencjab2b@netia.pl
    12.00-13.00 prezentacja „Próba hamulca zespolonego może być krótsza i tańsza”
HPE 8 Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, wstęp wolny
    13.30-15.30 konferencja „Nowy standard w Unii Europejskiej EN 17149 dla pojazdów szynowych”
KOMES Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, obowiązuje rejestracja:
https://komes.pl/n/konferencja-nowa-norma-ue-en-17149-dla-pojazdow-szynowych-i73
    13.30-17.00 Business Meetings
Enterprise Europe Network Berlin-Brandenburg, AMBEREXPO, hala G, stoisko G27 (wspólne stoisko niemieckiego regionu stołecznego Berlin-Brandenburgia) Więcej informacji tutaj
    14.00-16.00 spotkanie cocktailowe „Koleje życia”
Fundacja Grupy PKP, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, impreza zamknięta, obowiązują zaproszenia
    27.09 piątek Targi otwarte 10.00 -16.00 Dzień dla publiczności
Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie - stan na dzień 12.09.2019

W celu dodania punktu programu oraz rezerwacji sali, prosimy o kontakt:
koordynator ds. centrum konferencyjnego
Beata Wójcikiewicz
tel. 58 554 91 33, kom. 695 650 717, fax 58 554 92 11
beata.wojcikiewicz@mtgsa.com.pl