Konferencja Koleje samorządowe jako generator wzrostu jakości przewozów pasażerskich w Polsce

Zapraszamy na konferencję „Koleje samorządowe jako generator wzrostu jakości przewozów pasażerskich w Polsce”, 25 września (środa) 10.00-12.00, org. Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego:
- Województwo pomorskie jest województwem, w którym odbywa się najwięcej podróży koleją. Jesteśmy liderem w skali kraju, bowiem na Pomorzu aż 25 podróży w roku wykonują nasi pasażerowie – to znacznie więcej niż w innych regionach. Jesteśmy także jedynym województwem w Polsce, które od podstaw wybudowało nową linię kolejową, dzięki czemu usprawniliśmy ruch pasażerski między aglomeracją a innymi subregionami, jak np. kościerskim czy kartuskim. Kupujemy nowe pojazdy dla obsługi pasażerów. Obecnie korzystamy z usług przewoźników, bowiem nie posiadamy własnej samorządowej spółki przewozowej, ale w przyszłości nie wykluczamy i tego elementu. Problemem jest brak wiedzy na temat planów i zamierzeń grupy PKP w stosunku do przewozów pasażerskich i to w jakimś stopniu hamuje rozwój przewoźników samorządowych.

Tych kilka zdań oceny sytuacji w województwie pomorskim to kwintesencja tematów, poruszonych podczas konferencji „Koleje samorządowe jako generator wzrostu jakości przewozów pasażerskich w Polsce”, którą 25 września (środa) organizuje Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2019. Targi odbywają się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku. To jedno z 4o wydarzeń towarzyszących targom, wśród których znajduje się również interesująca debata otwarcia –„Kolej 4,0 – między misją a efektywnością”.