Jak będę dorosły to zostanę kolejarzem

„Jak będę dorosły to zostanę kolejarzem…a ja,…ja podróżniczką!!”.
Takie słowa padały kilkakrotnie z ust dzieci, które wolontariusze Fundacji „Dr Clown” zachęcali do przygotowania prac na konkurs plastyczny Trako Dzieciom 2019.
A że są to marzenia małych pacjentów, którzy muszą jakiś czas swojego dzieciństwa spędzić na szpitalnym oddziale, tym bardziej cenna jest każda chwila dająca im okazję do zabawy i radosnej beztroski.
Taka jest też misja Fundacji „Dr Clown”. Wiemy, że uśmiech leczy i dlatego każdego dnia, w całej Polsce kolorowi „Doktorzy Clowni” wywołują go na twarzach chorych, dając im swój czas i uwagę.
Już po raz drugi byliśmy beneficjentami konkursu charytatywnego TRAKO. Tradycją jest aukcja prac dzieci, które zostały jego laureatami, w czasie wieczornego, uroczystego spotkania wystawców TRAKO.
Środki, które uzyskaliśmy dzięki temu - dzięki hojności i wrażliwości biorących udział w tej wyjątkowej aukcji sprawią, że na szpitalnych oddziałach pojawi się więcej uśmiechu i kolorowych nosków, które ofiarowujemy chorym.
Sama idea konkursu uwrażliwia też biorących niej udział uczniów na cierpienie i choroby rówieśników. Poza tym edukuje gdyż konkurs zawsze porusza jakiś temat dotyczący podróżowania.
Dla Fundacji „Dr Clown” obecność na TRAKO to również okazja do nawiązania nowych partnerstw i przekonania pracowników polskich firm do idei wolontariatu pracowniczego i włączania się do naszej misji.
Dziękujemy, za zaproszenie do bycia Państwa partnerem. Za otwartość na naszą ideę.
Kwota 10700 zł, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży przekazanych nam prac w całości zostanie przeznaczona na „Terapię śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych. Zamieni się w energię uśmiechu, dla dzieci ale i dorosłych. Chcemy aby uwierzyli, że nie określa ich choroba i hospitalizacja ale wielki potencjał i marzenia które mają.

Katarzyna Czereszewska
koordynator programów CSR Fundacji "Dr Clown"

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Savoire Vivre w podróży koleją”.

Z wielką przyjemnością informujemy, że podczas uroczystej Gali TRAKO w dniu 24 września zostały ogłoszone wyniki KONKURSU PLASTYCZNEGO „Savoire Vivre w podróży koleją”.

Laureatami konkursy zostali:

Kategoria – klasy 0 – 4

Grand Prix Laura Iossa – Zespół Szkół Miejskich Nr. 1 w Jaśle

1 miejsce Aleksandra Jadczak – Szkoła Podstawowa Nr.5 im. M.Kopernika w Zambrowie
2 miejsce Maksym Repczuk – Świetlica Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach
3 miejsce Iwan Chlplyhin – Szkoła Brainboost Warszawa
1 wyróżnienie Alicja Kałędkiewicz – Miejski Dom Kultury Rumia
2 wyróżnienie Jakub Rymkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 31 w Częstochowie

Kategoria – klasy 5 – 8

Grand Prix Katarzyna De La Val – Miejski Dom Kultury Rumia

1 miejsce Norbert Sierpień - Szkoła Podstawowa Mikłusy Trzebieszów
2 miejsce Maria Łukasik – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie
3 miejsce Magdalena Stypka – Szkoła Podstawowa nr 56 Katowice
1 wyróżnienie Oliwia Kulbacka – Szkoła Podstawowa w Raczkach
2 wyróżnienie Agata Olesińska – Młodzieżowy Dom Kultury Żyrardów

Wszystkich laureatów zapraszamy na uroczystość rozdania nagród w dniu 27 września 2019 roku (piątek) do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBER EXPO Gdańsk ul. Żaglowa 11.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13:00 w Sali konferencyjnej na I piętrze.

Zapraszamy

Galeria

TRAKO HELPS

The "Dr Clown" Foundation has brought smile to ill children, disabled people and seniors since 1999, helping them to forget about sadness and illness. Foundation runs the "Laughter Therapy" program in hospitals and special facilities in over 80 cities. 600 colorfully dressed volunteers reach for illusion, juggling, interactive games, relaxation techniques and full of empathy conversations in their work. Every year they bring help to 60,000 people. The motto of the "Dr Clown" Foundation is: smile heals!


Statement

We would like to inform that the deadline for submitting works for the art contest "Savoir-vivre on a rail journey" as part of the TRAKO CHILDREN charity campaign and Dr. Clown foundation has passed.

Thank you to all young artists who have sent their work.

We cordially thank the Exhibitors who have already responded to our appeal and handed over company gadgets and special surprises for the winners and participants of the art competition:

PKP Polskie Koleje Państwowe S.A.
PKP Energetyka S.A.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
PKP Intercity S.A.
PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.
M&MR Trading Sp. z o.o.
Scheidt & Bachmann Polska Sp. z o.o.
ZPHU ATE Sp. z o.o. - Zbąszyn
KOMUNIKACYJNE ZAKŁADY AUTOMATYKI TRANS-TEL Sp. z o.o. - Pobiedziska
LEDATEL Sp. z o.o.
MEDCOM Sp. z o.o.
SKM Szybka Kolej Miejska

We encourage Exhibitors to support our ’fund’ of awards and send business gadgets. Each t-shirt, pen or other company gadget will be forwarded to the Competition Participants.

We would like to remind you that the winning works will be available at the TRAKO2019 Gala on September 24, 2019 or at the special Dr. Clown Foundation stand in Hall A.