Jak będę dorosły to zostanę kolejarzem

„Jak będę dorosły to zostanę kolejarzem…a ja,…ja podróżniczką!!”.
Takie słowa padały kilkakrotnie z ust dzieci, które wolontariusze Fundacji „Dr Clown” zachęcali do przygotowania prac na konkurs plastyczny Trako Dzieciom 2019.
A że są to marzenia małych pacjentów, którzy muszą jakiś czas swojego dzieciństwa spędzić na szpitalnym oddziale, tym bardziej cenna jest każda chwila dająca im okazję do zabawy i radosnej beztroski.
Taka jest też misja Fundacji „Dr Clown”. Wiemy, że uśmiech leczy i dlatego każdego dnia, w całej Polsce kolorowi „Doktorzy Clowni” wywołują go na twarzach chorych, dając im swój czas i uwagę.
Już po raz drugi byliśmy beneficjentami konkursu charytatywnego TRAKO. Tradycją jest aukcja prac dzieci, które zostały jego laureatami, w czasie wieczornego, uroczystego spotkania wystawców TRAKO.
Środki, które uzyskaliśmy dzięki temu - dzięki hojności i wrażliwości biorących udział w tej wyjątkowej aukcji sprawią, że na szpitalnych oddziałach pojawi się więcej uśmiechu i kolorowych nosków, które ofiarowujemy chorym.
Sama idea konkursu uwrażliwia też biorących niej udział uczniów na cierpienie i choroby rówieśników. Poza tym edukuje gdyż konkurs zawsze porusza jakiś temat dotyczący podróżowania.
Dla Fundacji „Dr Clown” obecność na TRAKO to również okazja do nawiązania nowych partnerstw i przekonania pracowników polskich firm do idei wolontariatu pracowniczego i włączania się do naszej misji.
Dziękujemy, za zaproszenie do bycia Państwa partnerem. Za otwartość na naszą ideę.
Kwota 10700 zł, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży przekazanych nam prac w całości zostanie przeznaczona na „Terapię śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych. Zamieni się w energię uśmiechu, dla dzieci ale i dorosłych. Chcemy aby uwierzyli, że nie określa ich choroba i hospitalizacja ale wielki potencjał i marzenia które mają.

Katarzyna Czereszewska
koordynator programów CSR Fundacji "Dr Clown"

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Savoire Vivre w podróży koleją”.

Z wielką przyjemnością informujemy, że podczas uroczystej Gali TRAKO w dniu 24 września zostały ogłoszone wyniki KONKURSU PLASTYCZNEGO „Savoire Vivre w podróży koleją”.

Laureatami konkursy zostali:

Kategoria – klasy 0 – 4

Grand Prix Laura Iossa – Zespół Szkół Miejskich Nr. 1 w Jaśle

1 miejsce Aleksandra Jadczak – Szkoła Podstawowa Nr.5 im. M.Kopernika w Zambrowie
2 miejsce Maksym Repczuk – Świetlica Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach
3 miejsce Iwan Chlplyhin – Szkoła Brainboost Warszawa
1 wyróżnienie Alicja Kałędkiewicz – Miejski Dom Kultury Rumia
2 wyróżnienie Jakub Rymkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 31 w Częstochowie

Kategoria – klasy 5 – 8

Grand Prix Katarzyna De La Val – Miejski Dom Kultury Rumia

1 miejsce Norbert Sierpień - Szkoła Podstawowa Mikłusy Trzebieszów
2 miejsce Maria Łukasik – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie
3 miejsce Magdalena Stypka – Szkoła Podstawowa nr 56 Katowice
1 wyróżnienie Oliwia Kulbacka – Szkoła Podstawowa w Raczkach
2 wyróżnienie Agata Olesińska – Młodzieżowy Dom Kultury Żyrardów

Wszystkich laureatów zapraszamy na uroczystość rozdania nagród w dniu 27 września 2019 roku (piątek) do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBER EXPO Gdańsk ul. Żaglowa 11.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13:00 w Sali konferencyjnej na I piętrze.

Zapraszamy

Galeria

TRAKO POMAGA

Akcja charytatywna TRAKO DZIECIOM towarzyszy Międzynarodowym Targom Kolejowym TRAKO od 2003 roku.

W ramach akcji odbywa się poświęcony tematyce kolejowej konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, do którego zapraszamy również pacjentów objętych opieką Fundacji „Dr Clown”. Jego tegoroczna, dziewiąta edycja zatytułowana jest „Savoir-vivre w podróży koleją”. Finałem konkursu jest aukcja prac utalentowanych twórców - laureatów podczas wieczornej GALI TRAKO 2019. Wszystkie środki pieniężne pozyskane z akcji zasilą konto Fundacji „Dr Clown”.

”Doktorzy clowni” realizują program „Terapia śmiechem” w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjoterapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają chore, niepełnosprawne dzieci. Leczą śmiechem i zabawą :)

Przed uroczystością wręczenia nagród przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadzą lekcję bezpieczeństwa dla wszystkich Laureatów Konkursu w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”.

Więcej informacji na stronie www.kolejoweabc.pl.

Komunikat

Informujemy, że upłynął termin nadsyłania prac na konkurs plastyczny „Savoir-vivre w podróży koleją” w ramach akcji charytatywnej TRAKO DZIECIOM.

Dziękujemy wszystkim młodym artystom, którzy przesłali swoje prace!

Serdecznie podziękowania kierujemy do Wystawców i Firm, którzy już odpowiedzieli na nasz apel i przekazali gadżety firmowe i specjalne niespodzianki dla laureatów i uczestników konkursu plastycznego:

PKP Polskie Koleje Państwowe S.A.
PKP Energetyka S.A.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
PKP Intercity S.A.
PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.
M&MR Trading Sp. z o.o.
Scheidt & Bachmann Polska Sp. z o.o.
ZPHU ATE Sp. z o.o. - Zbąszyn
KOMUNIKACYJNE ZAKŁADY AUTOMATYKI TRANS-TEL Sp. z o.o. - Pobiedziska
LEDATEL Sp. z o.o.
MEDCOM Sp. z o.o.
SKM Szybka Kolej Miejska

Zachęcamy Wystawców do wsparcia naszego ‘’funduszu’’ nagród i przesłanie gadżetów firmowych. Każda koszulka, długopis lub inny gadżet firmowy zostaną przekazane Uczestnikom Konkursu.

Przypominamy, że nagrodzone prace będzie można wylicytować podczas Gali Targów TRAKO2019 24 września 2019 roku lub na specjalnym stoisku Fundacji Dr Clown w hali A.