Alstom Automatic Train Operation (ATO)

Alstom to światowy lider ekologicznych i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności cyfrowej i transportu przyszłości. Aby sprostać wyzwaniom związanym z zagęszczeniem ruchu, urbanizacją i ochroną środowiska na całym świecie, Alstom dostarcza swoim klientom zintegrowane systemy i produkty, łącząc pociągi i infrastrukturę z cyfrowymi rozwiązaniami. Dzięki temu umożliwia poprawę efektywności kolei i zwiększenie dostępności transportu dla pasażerów.

Pociągi autonomiczne mają fundamentalne znaczenie dla tej transformacji – zmienią one sposób przemieszczania się ludzi i transportu towarów, zapewniając wysoką jakość podróżowania przy dbałości o planetę i trosce o zachowanie neutralności klimatycznej. Alstom jest zaangażowany w europejską inicjatywę Zielony Ład oraz ma wkład w europejską Strategię na rzecz Zrównoważonej i Inteligentnej Mobilności. Pociągi Alstom będą autonomiczne do roku 2023 i zmienią oblicze transportu szynowego, dzięki czemu kolej stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna.

Podczas 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2021, Alstom zaprezentuje symulator, którego celem będzie zademonstrowanie funkcji ATO, pomiar wydajności (dokładność zatrzymania, przestrzeganie rozkładu jazdy, efektywne wykorzystanie energii) oraz szkolenie maszynistów.

Automatyka kolejowa jest na porządku dziennym w zamkniętych systemach kolejowych, takich jak na przykład metro, systemy transportowe APM (Automatic People Movers) czy kolej jednoszynowa (Monorail) od dziesięcioleci. W kolejnictwie, zautomatyzowana jazda istnieje od lat, a obecnie jest uznawana za sposób na stworzenie niezawodnej, przystępnej cenowo i płynnej sieci.

Alstom jest doskonale przygotowany,aby sprostać wyzwaniom autonomicznej mobilności, posiadając ponad 70 autonomicznych pociągów metra i przeprowadzając kolejne testy na liniach kolejowych.